A tervezett egészségház Inárcs nagyközség központjában, a saroktelek ősfákkal körülvett helyén épült. A tervezett épület tömegképzését, jellegét a kisvárosi lépték, a fák megtartása és a hozzájuk történő szerves illeszkedés határozta meg.
Ezt a gondolatot segítette, erősítette a tetőcserép megválasztása is, annak a hagyományokban gyökerező formájával és struktúrájával. Mintha mindig is ott állt volna ez az épület. Kizökkent világunkban határozottan, hagyományaink tiszteletével, a település szövetébe illeszkedően, együtt élve természeti környezetünkkel.
A meglévő egészségházban fogorvosi rendelő és védőnői szolgálat működik egy épületben, két jól elkülönülő funkcionális egységként. A tervezett új épület önállóan működni tudó háziorvosi rendelő. Az új épületet úgy telepítettük, hogy a tervezett fedett terasszal kapcsolat alakuljon ki a meglévő épülettel, figyelve arra, hogy az őshonos fák megmaradjanak.
Mind a tervezés, az engedélyeztetés és a kivitelezés is az építés örömével, nehézségek nélkül, a szakemberek egymás iránti tiszteletével, segítésével, együttműködésével zajlott. Főépítészként és tervezőként is igazodási pontnak tekintem a településképi arculati kézikönyvünkben megfogalmazottakat:
,,Inárcs nekünk nemcsak az utcák, a házak, az épített és természeti környezünk tereit jelenti, hanem főként a közösséget, aki itt éli életét. A mindennapi munka, küzdelmünk és ünnepeink, hagyományaink tisztelete és éltetése adja Inárcs lelkületét.”
Bozsódi Csaba
építész, Inárcs települési főépítésze
építtető: Inárcs Nagyközség Önkormányzata
építészet: Bozsódi Csaba, Pankotai Gyula, Venczel Tamás 7. Dimenzió Építésziroda
statika: Bozsódi Zsigmond, épületgépészet: Lór Gábor,
elektromos tervező: Kardos Attila,
kivitelező: Kinamé Kft. műszaki ellenőr: Szokoli Csaba
fotók: Bús Csaba